home travel turkey Anasayfa kurumsal icon Kurumsal|hakkımızda icon Hakkımızda|iletişim icon İletişim|müşteri hizmetleri icon Müşteri Hizmetleri|banka hesaplarımız icon Banka Hesaplarımız
detaylı arama Otel Ara
detaylı arama ayrac Vize Ara veya Ülke Ara
detaylı arama ayrac Yurtiçi veya Yurdışı Turları Arayın
sfsdg
Biz Sizi Arayalım
facebook twitter friendfeed googlebuzz
Klasik İtalya 7 gece 8 gün
Fiyat : fiyat 2036 TL  (509 Euro)
Lokasyon : harita
Yorum : yorum Yorum Yok
İtalya Genel Bilgiler

Uçak Bileti
Rezervasyon Formu
form kapat
Kişisel Bilgileriniz
Adınız Soyadınız :
Cinsiyet :
Yaş :
Telefon :
Cep Telefonu :
Faks :
Email Adresiniz :
Adresiniz :
Rezervasyon Bilgileri
Giriş Tarihi : Çıkış Tarihi :
Yetişkin Sayısı :
Çocuk Sayısı :
Eklemek İstedikleriniz
Açıklama :
Güvenlik Kodu : 4 + 9 Toplamı Kaçtır =
Bilgilendirme Yazısı
  • Göndermiş olduğunuz talep ön rezervasyon formu olmaktadır
  • Rezervasyonunuz kesinleşmesi için satış sözleşmesi ve ödeme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
  • Ön Rezervasyon ile tatil işlemlerinizde yer tutma garantisi vermez.
  • Satış gerçekleşmesinden sonra yer tutma garantisi verilir.
  • Sitemizdeki içerik bilgilerinin güncelliğinden Acentemiz sorumlu değildir.
  • Önemli konularda kontrol etmenizi rica ederiz.


E&G Tur ailesi olarak siz değerli müşterilerimize hizmet etmekten mutluluk duyacaktır.

Sizlere iyi tatiller dileriz

01.Gün İSTANBUL – MİLANO – VENEDIK 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 06.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1873 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.00’da Milano’ya hareket ve yerel saat ile 10.00’da Milano’ya varışın ardından Milano şehir turu. Görülecek yerler arasında; Duomo Katedrali, La Galeria(Victoria Manueal) ve La Scala Meydanı vardır. Ardından Venedik’e hareket. Venedik’e varışın ardından otele yerleşme. Geceleme otelinizde.

02.Gün VENEDİK

Sabah kahvaltısından sonra Venedik şehir turu. Görülecek yerler arasında San Marco Meydanı, San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ile Rialto Köprüsü bulunmaktadır. Şehir turu bitiminde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol turuna (25 Euro) ve yine ekstra olarak düzenlenecek Murano & Burano (40 Euro) turuna  katılabilirler. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelinizde.

03.Gün VENEDİK – FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya transfer (Montecatini). Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Verona turuna katılabilirler (35 Euro). Turumuzda Roma Arenası, Romeo ve Juliet’in evi, Senyörlük Sarayı, Dante ve Erbe Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Floransa’ya hareket. Varışın ardından otelinize transfer (Montecatini). Geceleme otelinizde.

04.Gün FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pisa turuna katılabilirler (35 Euro) Pisa Kulesi, Mucizeler Meydanı, katedral ve vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Floransa şehir turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Senyörlük Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından alışveriş ve gezileriniz için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

05.Gün FLORANSA – ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya hareket. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Siena turuna katılabilirler (35 Euro). Siena şehri tepede Ortaçağ’dan olduğu gibi kalabilmiş, UNESCO Dünya Tarih Mirası içerisinde yer alan en önemli müze kentlerden biridir. Yaklaşık 3 saat sürecek turumuzda Toscana’nin en büyük meydanı olan Campo Meydanı, en güzel gotik kilisesi görüldükten sonra Roma’ya hareket ve varışın ardından otelinize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Roma gece turuna katılabilirler (25 Euro). Geceleme otelinizde.

06.Gün ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Roma şehir turu. Vatikan (San Pietro) Katedrali, Colosseo (Arena), Roma Forumu, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi alışveriş ve gezileriniz için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

07.Gün ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Napoli & Pompei (100 Euro) turuna katılabilirler. Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv Yanardağı’nın getirdiği lavlar ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Daha sonra İtalya’nın egzotik ve romantik liman kentlerinden biri olan Napoli gezisi ve serbest zaman. Tur bitimi otele dönüş ve geceleme otelinizde.

08.Gün ROMA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra odaların boşaltılması. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Outlet–Göller Bölgesi (Castel Gandolfo) turuna katılabilirler (50 Euro). Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı, göz alıcı doğal güzelliklerin olduğu bölge gezildikten sonra İtalya’nın ünlü outlet bölgesinde alışveriş için serbest zaman. Tur bitimi Havalimanına hareket. Türk Hava Yolları’nın TK 1864 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.05‘te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22.35’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

OTELLER

VENEDIK          4* NOVENTA HOTEL vb. / 3* BHR TREVISO vb.

FLORANSA       3* CRYSTAL HOTEL vb.

ROMA              4* CAPITAL INN vb. / 3* BLANC ET NOIR vb.

*Venedik’de  (Lido di Jesolo, Mestre, Di Piave, Padova veya Treviso), Floransa’da (Montecatini) bölgelerinde konaklanılmaktadır.

* Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

* İtalya’nın çeşitli şehirlerinde oteller gecelik 2 EUR – 5 EUR  arasında değişen turist vergisi uygulamaktadırlar. Bu vergiler fiyatlarımıza dahil değildir. Yolcular bu vergiyi direkt olarak otele ödeyeceklerdir.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Türk Hava Yolları ile İstanbul – Milano / Roma – İstanbul gidiş dönüş uçak bileti,

Programda belirtilen otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklamalar,

Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

Venedik, Floransa, Milano ve Roma panoramik şehir turları,

Profesyonel rehberlik hizmetleri.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro)

İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro)

Venedik VAPURETTO Ücreti  (15 Euro) – Tur esnasında rehbere ödenir

Roma, Floransa ve Venedik otel vergileri

Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,

Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

ÖNEMLİ BİLGİLER

Acentemiz , havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Çocuk fiyatları ; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır.
Üç Yataklı odada ; 3. yatak ilave yatak olup, açılır – kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Acentemiz  sorumlu tutulamaz. Acentemiz  havayoluyla yolcu arasında aracı konumunda olup ,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcu saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.
Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır.
Acentemiz  kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.

Shengen vize işlemleri sırasında ve yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.
Şehirler arası geçişlerin özel otobüs ile yapılan gezilerimizde minimum katılım sayısı 30 kişidir.
Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
Programlarda belirtilen gezilerin günleri yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen geziler yapılmaz. Bu gezilerin yapılamamasından Acentemiz  sorumlu tutulamaz.
65 yaş üzeri misafirlerimize seyahat sigortası için yaş periyodlarına göre sürprim uygulaması vardır. Detayları acentanızdan öğrenebilirisiniz.
Acentemiz  gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Acentemiz  misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.

İncelemiş olduğunuz program, birlikte çalışılmış tur operatörü tarafından hazırlanmıştır.

İtalya

PARA BİRİMİ: EURO

TELEFON KODU: 39

BAŞKENT: ROMA

ÖNEMLİ ŞEHİRLER: MİLANO VENEDİK FLORANSA,NAPOLI,CENOVA

VOLTAJ: 110

DİL: İTALYANCA

DİN: HRİSTİYAN

Saat Farkı :  Türkiye’den 1 saat geri

Konsolosluk Bilgileri:

Milano Başkonsolosluğu
Via Larga 19 20122 Milano

Roma Büyükelçiliği
Via Palestro 28 00185 Roma

Tel: 00 39 06 446 99 33
00 39 06 445 941
Fax: 00 39 06 494 15 26

e-mail: roma.be@libero.it
web : www.ambasciataditurchia.it

Gidilmesi gereken yerler:

Dünyanın en çok turist çeken ülkelerinden biri olan İtalya, Unesco Dünya Miras Listesine sahip bölge ve eserleriyle ön plandadır.

Roma: İtalya’nın ve geçmişte Roma İmparatorluğunun başkenti
Bologna: Ülkenin önemli üniversite şehri, tarih, kültür ve yemek konusunda söz sahibi
Floransa: Rönesans şehri, mimari ve sanat konusunda dünyaca meşhur
Cenova: Ortaçağın en önemli liman şehri, bugün tarihin izlerini halen taşımakta
Milano: Dünyanın en önemli ticaret, moda ve iş merkezlerinden
Napoli: Batı Dünyasının en eski yerleşim yerlerinden
Venedik: Kanallarıyla meşhur kentin eşi benzeri yok

Amalfi Sahili: Olağanüstü güzellikteki kayalık sahil, özellikle yaz aylarında çok popüler
Capri, Napoli: körfezinde meşhur ada, tarih boyunca Roma İmparatorlarına bile ev sahipliği yapmış
Cinque Terre: Liguria bölgesindeki bu şirin ve küçük beş köy, Unesco Miras Listesine dahil edilmiş
Como Gölü: Muhteşem doğası ve birbirinden güzel yerleşim yerleri ile ülkenin gözbebeği
Garda Gölü: İtalya’nın en büyük gölü, aynı zamanda en popüler turistik destinasyonlardan bir tanesi
Pompeii: Vezüv yanardağının lavlarının altında tarih olan yerleşim
Praja a Mare: İtalya’nın en iyi saklanmış sırrı
Vatican City: Katolik kilisesinin başı ve Papa’nın evi

Ülke Mutfağı: Basitliği, herkes tarafından hoşa gidilerek sevilmesi ile dünyaca meşhur olan italyan mutfağı en sağlıklı mutfaklardan birisidir. Coğrafi konumu itibariyle Avrupa’nın harikulade bir yerinde olan Italya, uygun iklimi ile sizlere zeytinyağı için zeytin, şarap için üzüm, makarna ve ekmek için buday gibi doğal ürünleri, sebze çeşitlerini, balık ve dana eti, tavşan, kümes hayvan etleri gibi beyaz et türlerini sunan Akdeniz mutfağının en iyisi ve dünyaca meşhur olanı olması itibariyle bir gurur kaynağıdır. Dünyaca bir üne sahip İtalyan mutfağının çeşitli örneklerini tatmanın mümkün olduğu ülke çapında hizmet veren uluslararası ün yapmış restoranların yanısıra, daha ekonomik seçenekler ile lezzetli yemeklerin sunulduğu “trattorie” ve “rosticceria” adı ile bilinen küçük lokantaların binlercesi bulunmaktadır. “pizzeria” isimli pizzacılar yine aynı grup içerisinde geç saatlere kadar hizmet vermektedirler. Şehir merkezlerinde yine çeşitli yerel lezzetlerin ekonomik olarak bizzat restoran sahipleri tarafından yapılıp sunulan “ev yemeği” yapan küçük aile restoranları bulunmaktadır. İtalya’nın her yöresinde kendine özgü özel yemeklerin bazıları özel isim veya yerler ile meşhur olmuştur. Napoli tarafında (burada doğmuş olması nedeniyle) “pizza”, Floransa’nın az pişmiş ızgara “Floransa Bifteği”, Siena’nın sadece su ve undan ibaret makarnası “pici”, Roma’nın baharat soslu makarnası “arabbiata” ile yumurta, jambon ve karabierli makarnası “carbonara”, Milano’nun safranlı pilavı, ve kuzey bölgesinin daha çok kışın yenilen tanınmış “polenta” sı (mısır unu peltesi), Sardunya adasının genç domuz etinden kızartılarak yapılan meşhur “prochutto”su, Pulia’nın sadece un ve su katılarak el ile yapılan ve şalgam-yeşilliği ile terbiye edilen taze bukle makarnası “orecchiette alla cirne di rape” ve diğer bölgelerde bulunan sayısız diğer yöresel yemekler bunların arasında sayılabilir.

Periyotlara Göre Satış Fiyat Listesi

Tesis Tur Tarihleri Single Oda Double Odada Kişibaşı Çocuk (0 – 2) Çocuk (3 – 12)
3* Oteller 21.09.2013 / 28.09.2013 749,00 EUR 549,00 EUR 150,00 EUR 499,00 EUR

-Fiyatlar yayımlandığı 26.02.2013 tarihinde geçerlidir.Belirtilen TL fiyatları Kredi Kartı ile tek ödemede geçerli fiyatlarıdır ve belirtilen paketin en düşük paketi baz alınarak yayımlanmıştır.
-3 kişilik odalar,otellerin müsaitliğine göre verilmektedir.

VİZE

EMEKLİLER İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve normal vesikalık boyutlarında olmalıdır.)

1.Emeklilik hesap cüzdanı fotokopisi
2.Ev tapusu fotokopisi
3.Banka hesap cüzdanı fotokopisi
4.Kredi kartı fotokopisi

 

SERBEST MESLEK MENSUPLARI İÇİN

 (Avukat,doktor,mali müşavir v.s.) (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve normal vesikalık boyutlarında olmalıdır.)

1.Baglı bulunduğu odadan yazı
2. Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

 

MAAŞLI ÇALIŞANLAR İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve normal vesikalık boyutlarında olmalıdır.)
1.Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı

2.belirtilmeden yazılacak dilekçe. (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
3.Firma imza sirküleri
4.Firmanın ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Vergi levhası fotokopisi
6.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi

7.Son maaş bordrosu
8.Sigorta işe giriş ve son 4 aylık bildirgelerin fotokopisi
9.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

 

FİRMA SAHİPLERİ VE ŞİRKET ORTAKLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve normal vesikalık boyutlarında olmalıdır.)

1.Antetli kağıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe
2.Firma imza sirküleri
3.Vergi levhası fotokopisi
4.Ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli)
5.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kuruluş gazetesi)
6.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

BANKA ÇALIŞANLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve normal vesikalık boyutlarında olmalıdır.)
1. Bankanın antetli kağıdına seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ’’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe (imzalar, firmanın imza sirkülerinde yer alan kişilere ait olmadır)
2.Banka imza sirküleri
3.Son maaş bordrosu
4.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi

ÖĞRENCİLER İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve normal vesikalık boyutlarında olmalıdır.)
Öğrenci durum belgesi
Ebeveyn gelir durumunu belirten belgeler (yukarıda belirtilen katagorilere göre)

NOTLAR
*Evli çiftlerin evlilik cüzdanı fotokopileri vize başvurularında gerekmektedir.

* 2 adet arka fonu mutlaka beyaz renkte ve normal vesikalık boyutlarında fotograf,
* İlk defa shengen vizesi alabilmek için şahsi müracat gereklidir. Pasaport geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

yapım aşamasında

Ekstra turlara katılmak zorunda mıyım ?

Ekstra turlara katılmayı zorunlugunuz bulunmamaktadır.Ekstra turlar tümüyle isteğinize bağlıdır.

Bağlantı : Ekstra turlara katılmak zorunda mıyım ?
 

Tur iptal olması durumunda yapılan ödemeler iade edilir mi ?

Katıldığınız turun iptal olması halinde  ödeme şeklinize göre paranız iade edilecektir.

kredi kartıyla yapmışsanız kredi kartınıza , nakit ödeme yapmısşsanız nakit iade yapılır.

Bağlantı : Tur iptal olması durumunda yapılan ödemeler iade edilir mi ?
 

Tur rezervasyonumu nasıl kesinleştirebilirim?

**Turların toplam %30 ödenmesi yapmanız halinde rezervasyonunuz tur başlangıcında 15 gün öncesine kadar rezervasyonlu tutabiliriz.

Bağlantı : Tur rezervasyonumu nasıl kesinleştirebilirim?
 

Nasıl rezervasyon yapabilirim ?

Hafta içi 9.30-18.30 , haftasonu 9.30 -17.00 saatleri arasında ofisimize uğrayarak veya telefonla  ofislerimize gelmeden güvenli ve hızlı bir şeklide seyahat danışmanlarımızla rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bağlantı : Nasıl rezervasyon yapabilirim ?
 

TÜM BÖLGELER
TÜM OTELLER
TÜM TURLAR
  • Kategori yok
  • Kategori yok
TÜM VİZE İŞLEMLERİ